Pielgrzymka maturzystów 2017

pilgrzymka2017Już od wielu lat, zgodnie z tradycją, maturzyści z Zespołu Szkół Nr 5 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego udali się do Częstochowy, aby tam w modlitwie prosić Matkę Bożą o opiekę, wsparcie duchowe i intelektualne przed, a także podczas swojego pierwszego, a zarazem najważniejszego egzaminu w życiu. Tak też stało się w tym roku, dnia 20 października uczniowie klasy trzeciej wraz z organizatorem wyjazdu ks. Andrzejem Michalskim oraz z opiekunami panią Justyną Skowyra i Anetą Pawłowską wyruszyli do Sanktuarium w Częstochowie. Maturzyści mieli okazje zobaczyć Bazylikę, następnie przejść Drogę Krzyżową w parku klasztornym, który otacza Sanktuarium. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła statua błogosławionego Jana Pawła II. Wyjazd skłonił każdego, przede wszystkim uczniów, do refleksji nad sobą czy swoim dalszym życiem. Trzecioklasistom pozwolił nie tylko poznać historię tego niezwykłego miejsca – Sanktuarium w Częstochowie, ale też stał się doskonałym początkiem przygotowań do matury.